A Pantheon vagy Panteon eredeti jelentése, az összes istennek együttesen állított templom. A legrégibb és legismertebb Pantheont Marcus Vipsanius Agrippa emeltette, i. e. 27-ben, az épület Hadrianus császár idején, 126 körül nyerte el végleges formáját. Az ókori építészet egyik legjelentősebb alkotása, az egykori formájában áll ma is Róma központjában. A templom sírboltjaiban két olasz király (II. Viktor Emánuel és I. Umbertó) nyugszik.
A 18. század végén a francia forradalom után Párizsban épült Panthéon elnevezést viselő templom, amely világi temetkezőhellyé vált. Ettől kezdve a Panteon új fogalomként vonult a köztudatba, a kiemelkedő személyiségek temetkezési helyéül szolgáló nagyszabású épületet jelenti. Ilyen értelemben a világ számos városában épültek panteonok. A legismertebbek Londonban, Moszkvában, Russzéban, Tbilisziben, Venezuelában, Máltán, Portugáliában találhatók. Magyarországon a Nemzeti Panteon a kerepesi úti temetőben, a budapesti Hősök terén és a szegedi Dóm téren álló emlékművek viselik a Panteon elnevezést.
A XXI. század információs társadalmában élünk, amikor az információ interneten keresztül, digitális technológiák igénybevételével terjed. Már az idősebb generáció is használja ezeket a technológiákat, interneten levelezik, hírportálokról tájékozódik, Facebookon él közösségi életet. A tizenévesek pedig már nem vesznek tudomást arról ami nem tableten, vagy okostelefonon érhető el.
Gyorsuló világunk életkörülményei között már nincs idő hosszú estéken emlékezni eltávozott családtagjainkra, barátainkra, így emlékük egyre halványul, majd eltűnik. Globalizált világunkban a családok gyakran többezer kilométeres távolságokra szakadnak, ami szinte lehetetlenné teszi elődiek temetkezési helyén az emlékezést. A mai gyermekek szinte semmit sem tudnak az elhunyt nagyszülőkről, a dédszülőkről. Gyökértelennek érezhetik magukat, mert nem tudják, honnan jöttek, ezért azt sem tudják merre tartanak.
Ilyen körülmények között Elődeink emlékezete csak akkor maradhat fenn, ha élettörténetük a virtuális világba költözik, és onnan online elérhetővé válik az utódok számára. Ezt teszi lehetővé a Virtuális Panteon, amely elkészíti, szervereken archiválja és egy QR-kód segítségével megjeleníti a lezárult életek fotókkal, videókkal illusztrált történetét.
Mert minden élet értéket hordoz, a Virtuális Panteonban minden lezárult élet történetének helye van. Weboldalunk segítségével bárki könnyen elhelyezheti és onnan elevenítheti fel elődei emlékét. Ezáltal halhatatlanná teszi Őket, hiszen tudjuk: addig élünk, amíg emlékünk fennmarad.